XII NIEDZIELA ZWYKŁA
2o.06.2021 r.

Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godzinie 16.30. Zapraszamy.

W środę 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca. W naszych modlitwach i dobrych życzeniach pamiętajmy o naszych Ojcach, tych żyjących i tych , którzy już odeszli do wieczności po nagrodę życia Wiecznego.

W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. W tym dniu w naszym kościele o godzinie 8.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, Dyrekcje szkół i Grona Pedagogiczne na tę Eucharystię dziękczynną. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. za łaski, niełatwego roku szkolnego.

Codziennie od godziny 7.00 i od godziny 17.00 dyżuruje w konfesjonale ksiądz. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu.

Do końca miesiąca czerwca kancelaria parafialna będzie czynna bez zmian.

W czasie wakacji (od 1 niedzieli lipca do ostatnie niedzieli sierpnia) będzie zmieniony porządek odprawiania niedzielnych Mszy św.. Msze św. w niedziele będą odprawiana o godzinie : 7.00, 9.30, 11.00 i o godz. 17.00.

W najbliższy czwartek  w liturgii będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Dzisiejsza taca, zbierana w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii. Ofiarodawcom serdeczne staropolskie Bóg zapłać.

Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie na kościół. Dziękujemy.

Dziękujemy również paniom Lidii i Grażynie za ofiarowanie i posadzenie  kwiatów na placu wokół kościoła. Bóg zapłać. Dziękujemy również Młodzieży, która w miniony poniedziałek przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania za ofiarowaną naszej parafii fioletową kapę liturgiczną.

W dniu dzisiejszym o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. polowa w Zdrowej. Będziemy przy krzyżu zanosić modlitwy za tam mieszkających i o dobre urodzaje. Zapraszamy.

I jeszcze jedno bardzo ważne ogłoszenie. Od 19-go czerwca została odwołana dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.. Oznacza to, że wierni ponownie podlegają zobowiązaniu obligującemu ich do uczestnictwa we Mszy św. w niedziele oraz inne dni świąteczne naka­zane. Czas porzucić lęk i powrócić do naszych parafialnych kościołów.

OGŁOSZENIE GMINNEGO BIURA SPISOWEGO W KŁOMNICACH:

Gminne Biuro Spisowe w Kłomnicach przypomina o obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa to samospis internetowy. Jest też najbardziej przyjazna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie nie czekając na kontakt z rachmistrzem. Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/. Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy w Kłomnicach Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej.

Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Jeśli do tego dojdzie, nie możemy mu odmówić udzielenia odpowiedzi. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samodzielnie przez Internet odpowiednio wcześniej w dogodnym dla nas terminie.

Strony: 1 2