XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
27.06.2021 r.

Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godzinie 16.30. Bardzo zachęcamy do udziału w ostatnich tegorocznych nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

We wtorek 29 czerwca przypadnie uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Polecamy w modlitwach Papieża Franciszka, w uroczystość Piotra i Pawła odpust zupełny może uzyskać wiemy, który w tym dniu:

• pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nawiedzając Archikatedrę albo Bazyliki mniejsze na Jasnej Górze, Gidlach (M. B. Gidelskiej) lub Zawierciu (WO 2004, nad. 33 § 1, n. 2a i 3a);
  • z pobożną intencją używa przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca Świętego albo przez Biskupa, z dodaniem wyznania wiary według jakiejkolwiek zatwierdzonej formuły (WO 2004, nad. 14 § 1).

W uroczystość Piotra i Pawła ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze). W uroczystość Apostołów Piotra i Pawła Msze św. w kościele parafialny będą odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, i 17.00, a w kościele w Rzekach Wielkich o godzinie 8.00. O godz. 19.00 będzie Msza św. polowa przy kapliczce na ulicy Nieznanickiej.

W czasie wakacji od 1 lipca ulegnie zmianie porządek odprawiania Mszy św. w niedziele. W kościele parafialnym Msze św. niedzielne będą o godzinie: 7.00, 9.30, 11.00 i 17.00. W kościele w Rzekach Msza św. w niedzielę będzie się rozpoczynała o godz. 8.00. Kancelaria parafialna od 1 lipca będzie czynna Kancelaria parafialna od 01 lipca będzie czynna od poniedziałku do piątku zaraz po Mszy św. wieczornej. Przez całe wakacje.

We wtorek swoje patronalne święto będzie obchodził Ks. Piotr Już dzisiaj składamy Mu najlepsze życzenia imieninowe: Bożego błogosławieństwa i obfitości łask od Pana. Życzymy wiele radości z posługi kapłańskiej i pracy duszpasterskiej oraz realizacji planów i zamierzeń. Szczęść Boże.

W miesiącu czerwcu dokonywane są zmiany Kapłanów na parafiach. Decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego, po czterech latach pracy w naszej parafii odchodzi od nas Ks. Piotr. Będzie dalej pełnił posługę kapłańską w parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Działoszynie. Z całego serca życzymy Ks. Piotrowi owocnego posługiwania w nowej parafii i wszelkich łask od Boga.
Na miejsce ks. Piotra skierowany został do naszej parafii ks. Tomasz Chalusiak. Ks. Tomasz poprzednio pracował w par. p.w. św. Rafała Kalinowskiego w Częstochowie. Życzymy Mu owocnej posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Ks. Tomasz będzie miał urlop do 30-go lipca włącznie.

W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. z nabożeństwem pierwszoczwartkowym będzie odprawiona o godzinie 7.00 rano. W Liturgii tego tygodnia przypada również pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z nabożeństwem wynagradzającym będzie odprawiona o godzinie 17.00. Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym będzie od godziny 16.00, a w kościele w Rzekach Wielkich od godziny 15.00, po spowiedzi będzie tam odprawiona Msza św. W pierwszą sobotę miesiąca rano uczcimy Niepokalane Serce Maryi Mszą św. wotywną z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Maryi.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Była to taca gospodarcza na potrzeby naszego parafialnego kościoła. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

Po ostatnich ulewach i wichurach apelujemy , by w czasie gwałtownych wiatrów, silnych deszczy nie przebywać na terenie cmentarza, tym bardziej nie chronić się pod drzewami.

Nie możemy przewidzieć kolejnego uderzenia gwałtownego wiatru, cmentarz jest ubezpieczony, ale poszczególne nagrobki od tego typu zdarzeń ubezpiecza indywidualnie rodzina zmarłego.

Od szeregu lat do kancelarii parafialnej napływają uzasadnione prośby o zagospodarowanie wolnej części cmentarza na nowe groby, bo cmentarz jest już obecnie za mały na kolejne nowe pochówki. Administracja cmentarza nie pozostała obojętna na te liczne prośby i zleciła ponad rok temu Pracowni Architektonicznej sporządzenie planu zagospodarowania cmentarza zgodnie z wymogami prawa. Niemałym kosztem plan ten wykonano z myślą o dalekiej przyszłości. Wszystkie wymagane prawem dokumenty złożono w Starostwie Powiatowym w Częstochowie: Procedura załatwiania jest w toku. Oby jak najszybciej dobiegła końca. Od lat ponad dwudziestu – z tą myślą – dokupiono i ogrodzono cały teren cmentarza. Czekamy na ostateczne decyzje. Bez ostatecznej, pozytywnej decyzji w niedalekiej przyszłości nie będzie możliwości dalszego grzebania naszych umarłych na nowej części cmentarza.

W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Niedziela, a zwłaszcza niedzielna Eucharystia są drogowskazami na wakacyjnych drogach. Bez tych drogowskazów łatwo się zagubić, a Szatan nie odpoczywa, w wakacje zbiera żniwo.

Strony: 1 2