V NIEDZIELA WIELKANOCY
02.05.2021 r.

Nabożeństwa majowe w niedziele i uroczystości rozpoczynają się o godzinie 16.30. W ciągu tygodnia odprawiane są zaraz po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału i serdecznie zapraszamy.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. W miesiącu maju Żywy Różaniec podejmie następującą intencję modlitw:
Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Dzisiaj na sumie (11.30) modlitwy w intencji naszych strażaków i ich rodzin. Zachęcamy Parafian do modlitwy w intencji naszych strażaków i ich rodzin. Na dzisiejszą Mszę św. zapraszamy delegacje straży.

Jutro (3 maja) będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Dzień modlitw za Ojczyznę i Rodaków przebywających na emigracji. Święto patronalne Archidiecezji Częstochowskiej. Jutrzejsze święto to również święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. W Rzekach Wielkich o godz. 8.00. Po Mszy św. o godzinie 11.30 odmówimy Milenijny Akt Oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie.

Natomiast również jutro (3 maja) o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie nowego krzyża w Bartkowicach stojącego przy skrzyżowaniu ulic: Szlacheckiej i Kaliny Jędrusik. Fundatorem krzyża jest pan Stanisław Piasecki. On kierował całością prac i podjął wszystkie starania związane z wymianą krzyża na nowy. Za co bardzo dziękujemy panu Stanisławowi. Pomocy bezinteresownie udzielili: pan Paweł Boral z Pracownikami – usługi dźwigowe, pan Marcin Woch z Konar – fundament pod krzyż, pan Marcin Jurczyk z Pracownikami demontaż starego krzyża, a następnie ustawienie nowego krzyża oraz państwu Agnieszce i Tomaszowi Bruś. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania staropolskim Bóg zapłać.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca Msze św. wotywne będą odprawione w te dni rano. W pierwszy czwartek miesiąca szczególnie będziemy modlić się o dobre, gorliwe powołania do służby w Kościele Chrystusowym. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w kościele parafialnym będzie od godziny 16.00, a w kościele w Rzekach W. spowiedź pierwszopiątkowa rozpocznie się o godzinie 15.00, a po spowiedzi będzie odprawiona Msza św.

W sobotę 8 maja przypadnie w liturgii uroczystość św. Stanisława B.M. głównego Patrona Polski.

Próba dla dzieci z kl. III przed Pierwszą Komunią Świętą w tym tygodniu będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej (po nabożeństwie majowym).

Msza św. nowennowa (środa) w miesiącu maju i czerwcu będzie rozpoczynała się o godzinie 16.45 – nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W najbliższą sobotę na godzinę 17.00 zapraszamy do naszego parafialnego kościoła na kolejne spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania młodzież z klasy VII c ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach oraz z kl. VII ze Szkoły Podstawowej w Konar.

W Rzekach Wielkich Msze św. w ciągu tygodnia w miesiącu maju będą odprawiane od najbliższej środy (5 maja) o godz. 17.30. Intencje są wywieszone w gablocie przed kościołem w Rzekach.

Strony: 1 2